O nas

Nazwa naszej orkiestry wywodzi się z nazwy osiedla „Brzezinka” w Gliwicach.

Dzisiejszy skład orkiestry kształtuje się z muzyków z Brzezinki a także z jej najbliższych okolic. Muzycy w orkiestrze dętej „Brzezinka” to niemal dosłownie rodzina. W orkiestrze grają małżeństwa, rodzice z dziećmi, bracia, szwagrowie, oraz dziadek z wnukiem. Jest to dowód kontynuacji tradycji i rozwoju wielopokoleniowej pasji muzycznej. W większości orkiestrę tworzą amatorzy, którzy swoją edukację muzyczną i swoje szlify zdobywali w orkiestrach wojskowych, górniczych lub hutniczych. W orkiestrze nie brak także muzyków wykształconych muzycznie. To oni często służą dobrą radą i dają dobre wzorce do naśladowania.

Dumą dla orkiestry są także muzycy, którzy wywodzą się z naszej orkiestry, a grają poza granicami polski. Nigdy o nas nie zapominają, ilekroć są w kraju zawsze nas odwiedzają. Orkiestrowi muzycy pochodzą z różnych środowisk, robotniczych i inteligenckich, jednak jedno co nas łączy to właśnie wspólne muzykowanie w orkiestrze dętej. Tworzymy bardzo zgrany zespół, często oprócz spotkań typowo orkiestrowych spotykamy się na organizowanych przez zarząd orkiestry zabawach, grillach oraz innych spotkaniach.

Dzięki przychylności miejscowego proboszcza już dawno temu we własnym zakresie udało nam się zaadaptować salkę katechetyczną na salę prób. Jest to dowód poświęcenia i ciężkiej pracy fizycznej całego zespołu. Większość prac związanych z orkiestrą wykonujemy społecznie. Orkiestra utrzymuje się ze skromnych datków darczyńców lub gratyfikacji za uświetnienie uroczystości.

Aktualnie orkiestra nie posiada głównego sponsora. Skromne zgromadzone środki finansowe służą tylko i wyłącznie dla potrzeb orkiestry i jej dalszy rozwój. Tyle o nas. Liczymy że dzięki tej stronie pozyskamy nowych sympatyków, a może i zleceniodawców lub sponsorów.